محتوا

دانلود منابع آیلتس از پایه تا پیشرفته

بازدید : 26

دانلود بهترین منابع آیلتس – کتاب و ویدیو جدید 2024

لیست دانلود بهترین منابع آیتلس در پایین آمده. مطمئن باشید که این منابع از هر لحاظ به شما کمک می‌کنند تا نمره بالای 7 آیلتس کسب بکنید. من تنها به معرفی کتاب اکتفا نکردم، چرا که در حال حاضر مجموعه پکیج‌های ویدیویی آیلتس زیادی تولید شده که برخی از آنها در عین مشکلات، خوب هستند. از جمله منابع معتبر از انتشارات کمبریج و غیره عبارت‌اند از:

  • کتاب Mindset for IELTS
  • کتاب Grammar for IELTS
  • پکیج آیلتس سایمون
  • پکیج آیلتس لیز

مطمئن باشید همین چهار تا بهترین منابع آیلتس هستند که هر دواطلب نیاز داره تا نمره بالای 7 کسب بکنه. من به راحتی میتونستم یک لیست 10 تایی برای شما بگذارم، این کار بیشتر به شما لطمه میزند تا برای شما سود داشته باشه. اکنون که در ابتدا یا میانه راه هستید، فقط باید با کتاب‌ها و ویدیوهای بی‌نظیر خودتون رو تقویت کنید.

معرفی و دانلود Mindset for IELTS

مجموعه کتاب‌های مایندست شامل 4 جلد است. حتی از سطوح ابتدایی می‌تونید آیلتس یاد بگیرید و به نمرات بالای 7 برسید. در این کتاب تست‌های ساده‌تری آمده و به تدریج شما رو با سوالات اصلی آزمون IELTS آشنا می‌کنه. کتاب foundation تعداد 10 درس داره، ولی باقی مجموعه کتاب‌های مایندست هشت درس داره. هر کدوم از درس‌ها شامل چهار مهارت آیلتس به ترتیب ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ میشه. نکات کنار هر صفحه رو از دست ندید، تکنیک‌های بی نظیری به صورت Tip آمده که تاثیر زیادی توی نمره آیلتس شما داره.

کتاب Mindset for IELTS یکی از بهترین منابع آیلتس است که در بیشتر آموزشگاه‌های زبان دنیا تدریس می‌شه. این کتب برای سلف استادی طراحی نشده، اما به نظر من به تنهایی می‌تونید اون رو مطالعه کنید.

مشخصات کتاب Grammar for IELTS

این کتاب شامل 25 درس است و تمامی آموزش‌ها در جهت بالا بردن سطح گرامر زبان‌آموز است. اگرچه آزمون آیلتس شامل یک ماژول گرامر خاص نیست، اما مهم است که گرامر رو به درستی تشخیص بدیم و از اون استفاده بکنیم. این کتاب دستور زبانی رو که برای موفقیت در آزمون نیاز دارید رو پوشش می ده. می‌توانید از آن برای تکمیل آموزش‌های خودتون استفاده کنید.

تمرینات هر درس به طور معجزه آسایی، دستور گرامر شما را افزایش خواهد داد. در ابتدای هر درس، دستور زبان و تکنیک‌ها بررسی می‌شوند و سپس سوالات مختلف برای تکرار آنها آمده. می تونید از کتاب Grammar for IELTS در کلاس یا برای خودآموزی استفاده کنید.

جزئیات پکیج ویدیویی سایمون

سایمون یکی از اگزمینرهای سابق آیلتس و اهل انگلستان است. او یکی از معروف‌ترین و با سابقه ترین اساتید آیلتس است. دلیل اینکه من پکیج سایمون رو انتخاب کردم اینه که تکنیک‌های بی‌نظیری در این پکیج گفته شده. اما در نظر داشته باشید که اون به انگلیسی همه چیز رو توضیح میده و این ممکنه برای دوستانی که سطح متوسط و ابتدایی دارند، مشکل‌ساز بشه.

درک تکنیک‌ها در کنار دانش زبان انگلیسی به شما کمک میکنه. صرفاً تکنیک‌ها رو یاد بگیرید، ولی انگلیسی بلد نباشید، نمره بالایی در آیلتس نخواهید گرفت.

مثلاً در بخش Speaking با یادگیری 6 دسته‌بندی برای پارت 2، عملکرد و روانی بهتری خواهید داشت. یا در بخش Reading نحوه کیورد پیدا کردن و سیستم پارافریز رو به طور کامل باز می‌کنه. متأسفانه، آموزش‌های سایمون در بخش Listening کوتاه و مختصر است و مطلب خاصی رو ذکر نمی‌کنه. اما در بخش رایتینگ نمونه سوالات و جواب هایی مطرح می‌کنه که برای دوستان سطح متوسط به بالا و پیشرفته دارند مناسبه.

معرفی و دانلود پکیج آموزش آیلتس لیز

خانم Liz یکی از شگفت‌انگیزترین سایت‌های آیتلس رو طراحی کرده. اگر توی گوگل، یک مطلب در مورد IELTS سرچ کنید، حتماً سایت‌اش جزء اولین نتایج براتون میاد. توی وبسایت Liz ، همه چیز از صفر تا صد برای مهارت‌های Reading, Listening, Writing و Speaking آموزش داده شده. پیشنهاد می‌کنم یک سر به سایت Liz بزنید و از طریق منوها، آموزش‌های آیلتس مختلف رو نگاه کنید. با آموزش‌های Liz می‌تونید نمره بالای 7 کسب بکنید. همینطور میتونید به محتوای سایت‌اش، صد در صد اعتماد کنید به خصوص توی Writing. این رو میگم چون افسانه و مطالب نادرست درباره آیلتس خیلی زیاده.

در سایت لیز سه محصول برای خریداری وجود داره و مابقی آموزش‌ها رایگانه. یک کتاب pdf برای ایده پردازی رایتینگ تسک 2 آیلتس به مبلغ 25 پوند، یک کتاب pdf برای گرامر آیلتس به مبلغ 33 پوند ارائه شده. اما سه ویدیو تکنیکال برای IELTS Writing Task 2 هم موجوده که هر کدوم 14 پوند قیمت داره. یک ویدیو آموزشی، برای رایتینگ نوع opinion Essay به مدت یک ساعت و 15 دقیقه آمده. یک ویدیو برای راینینگ نوع Advantage-Disadvantage به مدت یک ساعت و 27 دقیقه و همچنین یک ویدیو برای رایتینگ Discussion به مدت یک ساعت وجود داره. اما نگران نباشید، شما نیازی به خریداری بهترین منابع آیلتس ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید