محتوا

یادگیری زبان با سریال فرندز

بازدید : 28

یادگیری زبان با سریال فرندز – آموزش زبان انگلیسی

اگر یادگیری زبان انگلیسی را فقط به خواندن صدها کتاب گرامر و واژه محدود کنید، خسته می‌شوید، حوصله‌تان سر می‌رود و حتی ممکن است که انگیزۀ خود را برای ادامه‌دادن، از دست بدهید. حقیقت این است که اگر راه و چاهش را بشناسید، یادگیری زبان، سفری جذاب است که با چند تکنیک ساده، هیچ‌وقت از آن خسته نخواهید شد.

یکی از این تکنیک‌ها، تماشای برنامه‌های تلویزیونی، فیلم‌ و سریال‌های انگلیسی‎زبان است. با این روش، می‌توانید مهارت‌های زبان خود را تقویت کنید و درعین‌حال، خوش بگذرانید!

شاید از زبان دوستانتان یا حتی اینفلوئنسرهای دنیای مجازی شنیده باشید که سریال فرندز (Friends)، یکی از بهترین و سرگرم‌کننده‌ترین منابع یادگیری زبان انگلیسی است. از همین ابتدا بگویم که این عبارت، شایعه نیست و اصولی‌دیدن این سریال (یا حتی فقط بارها و بارها تماشا کردن آن)، سطح زبان شما را حداقل ۶۰ پله بالا خواهد برد!

چرا آموزش زبان با سریال friends؟

این‌که تماشای چندین سریال به شما کمک می‌کند تا هر زبانی را بهتر یاد بگیرید، دیگر یک راز نیست. شما می‌توانید به‌راحتی روی تخت‌تان دراز بکشید و درحالی‌که اسنک موردعلاقه‌تان را نوش جان می‌کنید، در عرض ۲۰ دقیقه چیزهای جدیدی راجع به نحوۀ تلفظ واژگان انگلیسی، فرهنگ آمریکایی‌ها و…، یاد بگیرید. از مهم‌ترین دلایل محبوبیت آموزش زبان با سریال فرندز این است که دیالوگ‌های آن بسیار ساده است و زبان‌آموزان در هر سطحی که باشند، می‌توانند آن‌ها را بفهمند و لذت ببرند.

به‌طور کلی، شخصیت‌های سریال از واژگان روزمره و قابل‌درک استفاده می‌کنند که یادگیری آن‌ها، به شما کمک می‌کند تا زبان انگلیسی را به شکل کاربردی‌تری یاد بگیرید. تماشای friends، می‌تواند به تقویت مهارت‌های شنیداری و درک مطلب شما کمک کند. عبارات استفاده‌شده در فرندز، چندین و چند بار در سریال تکرار می‌شوند؛ که این موضوع، می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر آن‌ها را به خاطر بسپارید.

در ادامه، برخی از مهم‌ترین دلایلی که می‌تواند توجه شما را به آموزش زبان با سریال friends جلب کند، با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

۱) درک بهتر زبان:

یکی از مهم‌ترین مراحل یادگیری زبان انگلیسی، زمانی است که شما علاوه بر یادگرفتن معنای جداگانۀ هر کلمه، کاربرد و نحوۀ استفاده از آن‌ها در جملات مختلف را هم یاد می‌گیرید. این‌کار برای انگلیسی‌زبانان بومی، به سادگی آب‌خوردن است (DUH!)؛ اما رسیدن به این مرحله برای ما زبان‌آموزان، به تمرین زیاد و قرارگرفتن در معرض زبان، نیاز دارد.

با یادگیری و آموزش زبان با سریال فرندز، می‌توانید درک زبانی خود را بهبود ببخشید؛ زیرا زبان مورداستفاده در این سریال، محاوره‌ای و بسیار کاربردی است. یعنی چه؟ یعنی می‌توانید هرچه را که در این سریال یاد گرفتید، به‌راحتی در زندگی روزمرۀ خود به کار ببرید.

به‌علاوه، با توجه به حالت چهره یا زبان بدن شخصیت‌های سریال نیز می‌توانید زبان انگلیسی را بهتر یاد بگیرید. شما با تماشای شخصیت‌ها در حال گفتن دیالوگ‌های مختلف، معنای جملات انگلیسی را به شکل مفیدتری یاد می‌گیرید.

۲) یادگیری زبان محاوره‌ای:

درست است که در محیط‌های رسمی (مثلاً هنگام شرکت در آزمون‌هایی مثل آیلتس، مصاحبه‌های شغلی و…)، به دانش زبان محاوره‌ای نیاز ندارید؛ اما یادگیری زبان خودمانی، برای گذراندن زندگی روزمره، ضروری است.

آموزش زبان با سریال فرندز، به شما کمک می‌کند تا این زبان را با تماشای یک محیط غیررسمی و آرام، یاد بگیرید. با توجه به حرف‌ها و دیالوگ‌هایی که بین بازیگران سریال ردوبدل می‌شود، می‌توانید ببینید که چطور می‌توانید در محیط‌هایی مثل کافه و رستوران، به‌راحتی با دوستان خود حرف بزنید.

۳) تسلط بیشتر به زبان انگلیسی:

با یادگیری زبان انگلیسی، چه چیزی به دست می‌آورید؟ بله؛ ارتباط با انسان‌های بیشتر.

اگر تسلط بیشتری به زبان داشته باشید و بتوانید روان و سریع حرف بزنید، بهتر می‌توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. کلید مسلط‌شدن به زبان انگلیسی، تمرین و تکرار است. اگر به‌صورت مداوم خود را در معرض زبان قرار دهید و مهارت‌های خود را (مثل نوشتن و صحبت‌کردن) تمرین کنید، درنهایت می‌توانید به‌راحتی یک انگلیسی‌زبان بومی، حرف بزنید.

یکی از بهترین روش‌های قرارگرفتن در معرض زبان، تماشای مجموعۀ تلویزیونی فرندز است. مخصوصاً اگر زبان‌آموز مبتدی هستید، تماشای این سیت‌کام، یک تمرین عالی برای شما خواهد بود؛ زیرا ماجراهای ساده‌ای دارد و رویدادهای واقعی زندگی را نشان می‌دهد.

۴) تقویت مهارت‌های شنیداری:

برای تقویت مهارت‌های شنیداری (Listening)، خود را به کتاب‌های صوتی و سخنرانی‌های انگلیسی محدود نکنید. تماشای برنامه‌های تلویزیونی، راهی برای شما فراهم می‌کند که مهارت‌های شنیداری خود را به شیوه‌ای سرگرم‌کننده و آسان، تقویت کنید.

تماشای سریال فرندز، یک راه‌حل عالی برای تقویت مهارت‌های Listening است؛ زیرا از بیشتر واژگان کاربردی انگلیسی، در قسمت‌های مختلف آن استفاده شده است. همچنین می‌توانید هر زمان که چیزی را متوجه نشدید، مکث کنید، زیرنویس را بخوانید یا بارها و بارها آن صحنه را تماشا کنید تا معنای جملات و عبارات را به‌خوبی بفهمید.

دیدگاهتان را بنویسید