جدیدترین تکنیک های جذب و افزایش دانش آموزش در مدارس و آموزشگاه‌ها

با جدیدترین راهکارهای افزایش مشتری در مؤسسات آموزشی آشنایی دارید؟ اگر مدیر موسسه آموزشی هستید و یا به راه‌اندازی یک موسسه آموزشی فکر می‌کنید، حتماً با ما همراه باشید.

شما هم به عنوان مدیر موسسه آموزشی، مدام به فکر جذب دانش‌آموز برای آموزشگاه هستید و به دنبال ایده برای جذب دانش‌آموز می‌گردید؟

در بازار رقابتی امروز، افزایش جذب دانش‌آموز برای آموزشگاه یا مدارس، دغدغه تمام مدیران موسسات آموزشی غیر دولتی است. فرض کنید امکانات آموزشی زیادی فراهم کرده‌اید، حالا باید چه کار کنید؟ خیلی از آموزشگاه‌ها امروزه مشاوره رایگان می‌دهند تا دانش‌آموزان و دانشجویان را جذب کنند.

برای اداره موفق مدرسه یا موسسه آموزشی، باید توجه ویژه‌ای به جذب دانش‌آموز و دانشجو بکنید. در این مقاله، روش‌های مختلف جذب دانش‌آموز برای آموزشگاه را بررسی می‌کنیم که شما هم بسته به نوع آموزشگاه خود می‌توانید از آنها ایده بگیرید.

روش های جذب مشتری در مؤسسات آموزشی

مخاطبین این آموزشگاه ها، دانش‌آموزان و دانشجویانی هستند که برای دستیابی به اهداف تحصیلی، کاری و یا به دلیل علاقه شخصی به سراغ آموزش رفته‌اند. جذب این مخاطبان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. مثلاً اگر شما جای یکی از دانش آموزان بودید، در بین این همه موسسه، چه گزینه‌ای را انتخاب می‌کردید؟ موسسه‌ای که محیط آموزشی بی‌نظیری دارد؟ آموزشگاهی که نزدیک‌ترین موقعیت مکانی به منزلتان را دارد؟ آموزشگاهی که بهترین سیستم آموزشی و متنوع‌ترین برنامه زمانی را ارائه می‌دهد و همیشه خودش را به‌روز نگه می‌دارد؟

به‌طورکلی مهارت اساتید، کارکنان آموزشی، خدمات ارائه شده، استفاده از به‌روزترین سیستم‌ها و ابزارها، موقعیت مکانی با دسترسی مناسب و محیط آموزشی، مهم‌ترین عواملی هستند که روی انتخاب افراد تأثیر می‌گذارند. اما همه‌ی اینها، روش‌های قدیمی افزایش دانش آموز مؤسسات آموزشی هستند و ما کاری به آن‌ها نداریم. هدف ما

معرفی جدیدترین استراتژی‌های جذب مخاطب است. استراتژی‌هایی که تعداد انگشت‌شماری از مؤسسات آموزشی به سراغشان می‌روند.

  • به ظاهر موسسه آموزشی خود برسید

خیلی مهم است که مدرسه یا موسسه شما در نگاه اول برای دانش‌آموزان جذاب به نظر برسد. اینقدر که تاثیر اولیه مهم است، شاید هیچ چیز دیگری اینقدر اهمیت نداشته باشد. خیلی وقت‌ها یک موسسه از اساتید باتجربه‌ای استفاده می‌کند، اما چون ظاهر ساختمانش خوب نیست، خیلی از فرصتهایش را از دست می‌دهد.

  • شبکه‌های اجتماعی

کسی را می‌شناسید که از اینستاگرام و واتس اپ استفاده نکند؟ تحقیقات نشان داده مؤسساتی که از تکنولوژی‌های به‌روز در فرایند آموزشی و بازاریابی خود استفاده می‌کنند، رشد بیشتری دارند و مشتریان بیشتری هم جذب می‌کنند .

  • تبلیغات

انواع روش‌های بازاریابی و تبلیغات آموزشگاه ها وجود دارد که استفاده از هر کدام می‌تواند به شما کمک کند مخاطب بیشتری برای خودتان جذب کنید. حتما از تبلیغات بنری (مانند گوگل ادز) و یا با داشتن سایت‌ میتوانید کسب‌وکارتان به آسانی معرفی کنید. ازآنجایی‌که سایت‌ها مخاطبین زیادی در ایران دارند، به توسعه‌ی کسب‌وکار شما کمک می‌کنند. با ارائه خدماتی مانند مشاوره تحصیلی رایگان، تعیین سطح رایگان، جلسه اول رایگان و تخفیف‌های مناسب دوره‌های آموزشی، مشتری‌هایتان زیادتر می‌شوند.

  • بازاریابی رویداد و وبینار

رویدادهای آموزشی یکی از قدرتمندترین ابزارها برای جذب دانش‌آموزان و والدین بوده و آگاهی آن‌ها از محیط آموزشی شما را افزایش می‌دهند. بسیاری از افرادی که قصد شرکت در امتحان خاص (مانند کنکور یا آزمون آیلتس) و یا دستیابی به نمرات بالا را دارند، در این رویدادها شرکت می‌کنند. از طرفی دیگر برگزاری کنفرانس‌ها، کنگره‌ها، کارگاه‌های آموزشی، میزگردها و وبینارهای مختلف برای معرفی و رشد کسب‌وکار شما بسیار مفید خواهند بود.

  • تعامل با والدین

اگر در حوزه آموزش به کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کنید، تعامل با والدین یکی دیگر از نکات ضروری است که مشتری‌هایتان را افزایش می‌دهد. والدین همیشه می‌خواهند از نمودار پیشرفت فرزندان خود آگاه شوند.پس اگر به آن‌ها اطمینان دهید که بهترین راهکار ممکن را برای رشد تحصیلی و شغلی فرزندانشان ارائه خواهید داد، سال‌های سال به سراغ رقبایتان نخواهند رفت. برای این هدف، جلسات منظمی را حداقل یک‌بار در ماه سازمان‌دهی کرده و یا ایمیل‌هایی را در فواصل زمانی خاص برای والدین ارسال کنید و به آن‌ها بازخورد بدهید.

  • مزیت رقابتی ایجاد کنید

برگزاری مسابقات، امتحانات و آزمون‌های مختلف به‌طور منظم و در فواصل زمانی مشخص، نقش مهمی را در تقویت پایه‌ علمی دانش‌آموزان و بهبود عملکرد اساتید و کارکنان ایفا می‌کند. به‌عنوان‌مثال، آموزشگاه‌ زبان سفرا (پالیز)، در پایان هر ترم «شاگرد برتر» یاTop Student را مشخص می‌کند و پس‌ازآنکه هر زبان‌آموز دو ترم متوالی این عنوان را به خود اختصاص دهد، مشمول امتیاز و تخفیف قابل‌توجهی در شهریه‌ی ترم بعدی خود می‌شود.

بهره مندی از مشاوره تخصصی مجموعه اجوترینین

اگر مدیر آموزشگاه و مدرسه هستید و میخواهید فراگیرهای خود را افزایش بدید کافیست با مشاورین آموزشی مجموعه اجوترینین ارتباط بگیرید و از مشاوره تخصصی بهره‌مند شوید.

بازدید از آموزشگاه زبان تفکر نوین

با چندین سال سابقه درخشان در آموزش

با مجرب ترین اساتید

مخصوص تمامی گروه‌های سنی

آدرس آموزشگاه : خانی آباد نو، میعاد جنوبی، بین کوچه 52 و 54 پلاک 221، جنب قالیشویی 110 نعیمی

شماره تماس : 55545736-021