محتوا

نحوه مدیریت رفاه کارکنان در مواقع بحران

در سرتاسر اقتصادها و ایالت ها، کارفرمایان و کارمندان به طور فزاینده ای نگران رفاه نیروی کار و همتایان خود هستند  یا باید نگران باشند .تاثیر بر سلامت روان از پیامدهای بالقوه بحران در جهان میباشد. و این برعهده رهبران است که سلامت جسمی و روانی کارکنان خود را تامین کنند و به آنها استقامت لازم برای تحمل فشارهای روانی بیشتر را تحت بحران بدهند. در حال حاضر کارمندان شما باید بیش از حد معمول  ترس و اضطراب  را تجربه میکنند.عدم اطمینان از سلامت جسمی، شغل و آینده آنها منجر به افزایش سطح اضطراب و احساس ترس بیشتر در کارکنان میشود.

این بدان معناست که شما به عنوان یک رهبر تعهد خود را به سلامت روانی و سلامت جسمانی کارکنان نشان دهید. همانطور که استفانks  از فرم EY بیان می کند: “حمایت از رفاه به طور موثر نیازمند رویکردی جامع است که به سلامت روان و درگیری با ملاحظات روانی اجتماعی در این محیط کاری جدید می پردازد.” اولین مورد از این اقدامات حمایتی توسط رهبران بدین ترتیب است:

 1. حفظ سلامت روانی و جسمی

اولین اقدامی که در مواقع بحران باید انجام دهید قرار دادن دستورالعمل ها و الزامات قانونی مورد نیاز است و باید از سلامت روان حمایت کنید یک کانال ارتباطی ایجاد کنید و به خود گزارشی اتکا نکنید ،بهزیستی روانی را ارتقا دهید  زیرا کارکنان احساس میکنند شنیده می شوند،درک میکنند و بر آن تاکید میکنند.

همانطور که  ks می گوید: «مکالمات دو طرفه برای ایجاد اعتماد ضروری است. نظارت بر سلامت روانی با فرصت‌های منظم  برای کارمندان ضروری است تا با مدیران و همکاران خود را بررسی کنند. حتی اگر  کارمندان از راه دور کار می کنند، اکنون زمان استفاده از فناوری برای ارائه انواع برنامه های سلامت روان است، مانند مشاوران دارای مجوز، پلتفرم های مراقبه و آموزش مجازی برای کارکنان برای یادگیری مکانیسم های مقابله و مدیریت استرس.

 1. از رهبران بخواهید که خود را در دسترس کارکنان قرار دهند تا درباره ترس‌هایشان صحبت کنند، به سوالات پاسخ دهند و به آنها در مورد مسائل کاری و شخصی اطمینان دهید.
 2. مرتباً در مورد کار و همچنین نحوه انجام کار افراد بررسی کنید
 3. کارکنان را تشویق کنید که به طور منظم با یکدیگر ارتباط برقرار کنند
 4. اهمیت فعالیت بدنی برای کاهش استرس را تقویت کنید
 5. آوردن یک درمانگر برای بحث در مورد بهبود سلامت روان و جستجوی کمک از بیرون نیز می تواند مفید باشد.
 1. ارتباط و تعامل را دوبرابر کنید

کارمندان باید احساس کنند شنیده می شوند و نکات لازم را برای رفع موانع روانی که در روز کاری خود با آن مواجه هستند، داشته باشند. با این حال، ممکن است به سطوح انگیزه کارمند نپردازد. استرس جمع‌آوری شده در کنار روش‌های جدید کار و تغییر پست‌های هدف در طول بحران می‌تواند به‌طور جدی انگیزه را کاهش دهد. انگیزه ضعیف تر منجر به عملکرد کاری ضعیف تر (و نیروی کار ناراضی تر) می شود که به نوبه خود منجر به زنده ماندن از طوفان بحران  نمی شود. اگر شرکت بخواهد زنده بماند، همه باید همسو باشند و در جهت یک هدف کار کنند. بنابراین برای اطمینان از نیروی کار با انگیزه و با ثبات، دو مولفه مورد نیاز است:

 1. ارتباطات مربوط به سلامت آنها (روانی و جسمی)
 2. ایجاد انگیزه از طریق هدف گذاری

در مورد انگیزه، کاس به وضوح بیان می کند که کاهش سطح انرژی به راحتی می تواند با «تنظیم یک نقشه راه روشن و کوتاه برای اهداف سازمان شما» غلبه کند، این اهداف روشن، نیروی کار را حول یک هدف مرکزی جمع می کند. با انجام این کار، یک ویرگول را برای کارمندان ایجاد می کند تا با یکدیگر ملاقات کنند و همچنین امکان ردیابی عملکرد را فراهم می کند تا مشخص شود که آیا کسی با مشکل مواجه است یا خیر.

با توجه به ارتباطات، توزیع مداوم ارتباطات در مورد منابع/اطلاعات سلامت روان اهمیت دارد. اگر برنامه‌های مزایای کارکنان دارید، مانند برنامه‌های سلامت کارکنان، دسترسی به مشاوران یا خدمات مدیریت استرس، مزایای موجود را به کارکنان یادآوری می‌کند.

ما قبلاً دیده‌ایم که کارمندان به ابزارهای همکاری و کنفرانس‌های ویدئویی روی آورده‌اند تا روابط خود را با همکاران در حین کار از خانه حفظ کنند. می‌توانید با دعوت از تیم خود به گفتگو های معمولی قهوه و ناهار  برای ایجاد و حفظ ارتباط، عمداً این موضوع را توسعه دهید. در این جلسات، ممکن است احساس خود را بپذیرید و به خود و یکدیگر یادآوری کنید که در این مواقع سخت مراقب سلامت روان خود باشید.

    نقاط اقدام بالقوه:

 • این زمان را برای بیان مجدد ارزش های خود اختصاص دهید، که به گفتهks ، کمک می کند تا افراد در زمینه های آشنای خود مستقر شوند.
 • هدف و ارزش سازمان خود را در ستایش کنید.
 • شناسایی و «فریاد زدن» را برای تقویت انگیزه فراهم کنید
 • زمانی را در خارج از جلسه کاری اختصاص دهید تا با کارکنان خود در مورد سلامت روانی و رفاه آنها صحبت کنید
 • منابع عالی که به صورت آنلاین و رایگان در دسترس هستند (لطفاً مجموعه کوتاهی را در زیر بیابید) که شما و تیمتان می توانید از آنها استفاده کنید.
 • به برقراری ارتباط ادامه دهید – اگر شما ساکت باشید، مردم با شایعات و حدس و گمان شکاف ها را برطرف می کنند!

برقراری ارتباط شفاف با نیروی کار خود در مورد منابع سلامت روان و رفاه در دسترس آنها و نشان دادن همدلی در زمان بحران می تواند کمک زیادی کند – نه فقط برای رفاه کلی کارکنان بلکه برای سلامت شرکت در

طولانی مدت! به همین دلیل است که ادامه ارتباط در مورد بهزیستی ذهنی حتی پس از بازگشت همه چیز به حالت عادی مهم است.

 1. تاب آوری و عملکرد را تقویت کنید

ظهور بحران ها به طرز چشمگیری الگوهای کاری را تغییر میدهد.با این حال، این تغیرات این پتانسیل را دارد که پیشرفت یک سازمان را از مسیر خارج کند و مانع پیشرفت آن شود. اگر نیروی کار به زیرساخت های مورد نیاز برای انجام وظایف خود به بهترین نحو  دسترسی نداشته باشد، عملکرد (و به نوبه خود انگیزه) آسیب خواهد دید. به طور انتقادی، کاس ادعا می کند، مدیران میانی یک جزء کلیدی در این زنجیره هستند، زیرا آنها محرک های اصلی تغییر هستند. اطمینان از اتخاذ روش جدید کار، به فعلیت رسیدن کامل زیردستان و مراقبت از رفاه کارکنان بر عهده آنها خواهد بود.

   نقاط اقدام بالقوه:

 • کارکنان با مهارت و تیم های مهارتی متقابل
 • دسترسی به پلتفرمها یا منابع یادگیری آنلاین (به عنوان مثال راهنمای مجازی در یک نرمافزار جدید) را فراهم کنید.
 • به فناوری گوش دهید و آن را بکار بگیرید که به سازمان کمک می کند و به طور انعطاف پذیر و مطمئن می شود که همه در مورد آن آموزش دیده اند
 • کارمندان خود را به سمت راه حل بکشید – درگیر کردن آنها در راه حل، آنها را بر روی نتیجه سرمایه گذاری کنید
 • بسته های کارمندان را مجدداً در نظر بگیرید تا به کارهای از راه دور کمک کنید. کمک هزینه اینترنت، صندلی های اداری و غیره

دیدگاهتان را بنویسید